فقیر – بیچاره آموزش امتحان آموزشی امتحانات

فقیر – بیچاره: آموزش امتحان آموزشی امتحانات روز گذشته برگزاری امتحانات اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی واکنش‌ها به لورفتن سوالات امتحانات نهایی

سهم ۳۰ درصدی سوالات امتحانات نهایی در کنکور موجب شده است که بعضی دانش آموزان سودای خرید این سوالات را در سر داشته باشند. مساله ای که بازار خرید و فروش سوالات ام

واکنش‌ها به لورفتن سوالات امتحانات نهایی

واکنش ها به لورفتن سوالات امتحانات نهایی

عبارات مهم : آموزش

سهم ۳۰ درصدی سوالات امتحانات نهایی در کنکور موجب شده است که بعضی دانش آموزان سودای خرید این سوالات را در سر داشته باشند. مساله ای که بازار خرید و فروش سوالات امتحانی را در خبر رسان تلگرام داغ کرده هست. آنچنان که دو روز گذشته سوالات امتحان نهایی درس دین و زندگی لو رفت و تصویر العمل هایی را به راه انداخت. با این حال سال گذشته عده ای از دانش آموزان برابر وزارت آموزش و پرورش تجمع کردند و خواستار پیگیری به وضع موجود شدند، ولی این روند همچنان ادامه دارد. حال تصور کنید که اگر خرید و فروش سوالاتی امتحانات نهایی به همین منوال پیش برود، اعتبار آموزش تا چه حد کم کردن خواهد یافت.

واکنش‌ها به لورفتن سوالات امتحانات نهایی

بازار فروش سوالات امتحان نهایی در اینترنت داغ هست. آنچنان که دو روز گذشته بعضی دانش آموزان قبل از شروع امتحان دینی و زندگی از سوالات باخبر بودند. تلخی ماجرا اینجاست که چنین اتفاقی جهت نخستین بار رخ نداده هست، بلکه سال های گذشته نیز با چنین مساله ای مواجه بودیم. این در حالی است که تعداد کانال های فروش سوالات قابل ملاحظه هست. کانال هایی که سوالات درس دینی را 30 هزار تومان، دروس عمومی را 70 هزار تومان و دروس تخصصی را 90 هزار تومان می فروشند. حال در این آشفته بازار بهتر است به عنوان از بین بردن آزمون کنکور نیز اشاره ای کنیم.

مساله ای که سال هاست حرفش به میان می آید و هنوز نتیجه قطعی آن مشخص نیست. درواقع از بین بردن آزمون کنکور ارتباط مستقیمی با تاثیر سوالات امتحانات نهایی بر پذیرش دانشجویان دارد، آنچنان که اگر روزی آزمون کنکور از بین بردن شود، نمرات آزمون نهایی در ورود دانش آموزان به دانشگاه ها نقش بسزایی دارد، ولی با روند پیش رو همچنان عالی ترین گزینه جهت جذب دانشجویان، کنکور خواهد بود. برگزاری امتحانات نهایی از امنیت بالایی برخوردار نیست و جهت جلوگیری از ضایع شدن حقوق دانش آموزان بهتر است که تا برقراری تامین امنیت به همان روش سابق دانشجویان پذیرفته شوند. یک کارشناس آموزشی اعتقاد است: جوانانی به عنوان مشاور در حوزه آموزش کشور وارد سیستم شده است اند و توانسته اند در کانال های تلگرامی جهت خود تعدادی مخاطب دست و پا و ادعا کنند با افراد معدودی در حوزه های امتحانی مرتبط هستند؛ ماجرا نیز بدهید قرار است که هنگام ارسال سوالات به حوزه های امتحانی، آنها را قبل از برگزاری امتحان باز می کنند.

سهم ۳۰ درصدی سوالات امتحانات نهایی در کنکور موجب شده است که بعضی دانش آموزان سودای خرید این سوالات را در سر داشته باشند. مساله ای که بازار خرید و فروش سوالات ام

البته این رویه غیرقانونی هست، ولی تعداد حوزه های امتحانی آنقدر زیاد است که نظارت بر آنها سخت هست. بعد از بازگشایی سوالات از آنها تصویر گرفته و جهت ادمین کانال ها ارسال می شود که بعد از آن به دست چند هزار نفر خواهد رسید. به گزارش تسنیم، هامون سبطی افزود: هم اکنون امتحانات نهایی به یک مسابقه تبدیل شده است و دانش آموز تمام تلاش خود را جهت کسب نمره 20 انجام می دهد تا از تاثیر مثبت آن در کنکور بهره مند شود.

سوالات لورفته مربوط به پایتخت کشور عزیزمان ایران نیست

اخیرا خبری مبنی بر لورفتن سوالات امتحان نهایی دانش آموزان در خبر رسان تلگرام منتشر شد. مشاور مدیرکل آموزش و پرورش شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران دراین باره گفت: با قطعیت می گویم که سوالات لورفته امتحانات نهایی در پایتخت کشور عزیزمان ایران نبوده و مربوط به یکی دیگر از استان ها می شود، ولی اجازه نداریم نام استان را ببریم. علیرضا راه پیما افزود: ما روی برگه های امتحان نهایی بک گراند زده بودیم.

این بک گراند روی تصویری که در خبر رسان تلگرام از سوالات منتشر شده، وجود ندارد. همین مدرک به سادگی نشان می دهد سوالات مربوط به استان پایتخت کشور عزیزمان ایران نبوده هست. توصیه قابل توجه این است که این بک گراند در هر منطقه از پایتخت کشور عزیزمان ایران تفاوت دارد و اگر در هر کدام از مناطق پایتخت کشور عزیزمان ایران سوالات بیرون می آمد ما تشخیص می دادیم که سوالات مربوط به کدام منطقه هست. او با تاکید بر پیگیری تخلف صورت گرفته از سوی مسئولان گفت: بعد از اینکه سال گذشته سوالات لو رفت، با پیگیری حراست و سیستم های نظارتی آموزش و پرورش تخلف به حداقل رسید. در حال حاضر مسئولان در حال بررسی هستند که این مورد چطور اتفاق افتاده و سوالات از چه طریقی لو رفته است؟ راه پیما بیان کرد: جهت بالابردن امنیت، قرنطینه ای طراحی شده است که کاملا درز ناپذیر هست. علاوه بر این هم هیچ کسی اطلاعی ندارد که قرار است چه سوالی طراحی شود.

واکنش‌ها به لورفتن سوالات امتحانات نهایی

تنها مفری که وجود داشت و ظاهرا سال گذشته هم از این مفر این اتفاق افتاد زمانی بود که سوالات از خزانه اداره کل به سمت مناطق می رود و از مناطق به سمت مدارس. در این حالت یک سری پرسشها وجود داشت که همگی حل شد و امسال ما با قاطعیت می توانیم بگوییم در این مسیر هم امکان تخلف به هیچ وجه وجود ندارد. به گزارش ایلنا، او افزود: ناگفته نماند براساس آیین نامه امتحانات هم هیچ کسی نمی تواند پاکت ها را قبل از اینکه همه گروه امتحانات جمع باشند، باز کند و حداکثر این وقت 10 دقیقه قبل از امتحان هست. 10 دقیقه قبل از امتحان گروهی که امتحان را برگزار می کند مسئول حوزه و تمام عوامل اجرایی باید پاکت را امضا و در برابر چشم همگان آن را باز و تکثیر کند. این مدت وقت خیلی کمی را می برد و امکان لورفتن سوالات را به صفر می رساند.

بی اعتباری آموزش با لورفتن سوالات

سهم ۳۰ درصدی سوالات امتحانات نهایی در کنکور موجب شده است که بعضی دانش آموزان سودای خرید این سوالات را در سر داشته باشند. مساله ای که بازار خرید و فروش سوالات ام

«آزمون جزئی از آموزش هست. در نظام های آموزشی گوناگون بعضی ها زیاد و بعضی ها کمتر آزمون می گیرند. با این حال آزمون در آموزش و پرورش وجود دارد و بااهمیت هست. هنگامی که مسئولان آموزش و پرورش با مدیران و معلمان مدارس صحبت می کنند، عنوان می شود که آزمون مثل ناموس آموزش و پرورش است و باید حرمتش نگه داشته شود.» اینها را مهدی بهلولی، کارشناس آموزشی به «آرمان» می گوید. به گفته او در سال های گذشته دیدیم که بعضی اوقات سوالات امتحانات هماهنگ کشوری در پایه های سوم و چهارم دبیرستان و پیش دانشگاهی لو رفت. دو روز پیش نیز که امتحان درس دین و زندگی بود، بنده شخصا از دانش آموزان شنیدم که قبل از امتحانات سوالات را دیده اند.

بهلولی بیان می کند: در منطقه پنج پایتخت کشور عزیزمان ایران یکی از دانش آموزان سوالات را قبل از شروع امتحان به دانش آموزان دیگر نشان داده و مدعی بود که به صورت رایگان آن را از کانال خبر رسان تلگرام گرفته هست. البته این مساله در سال های گذشته نیز اتفاق افتاده هست. این کارشناس آموزش عنوان می کند: بعضی اوقات آموزش و پرورش کج دار و مریز و نیمه حرفه ای پذیرفته است که سوالات امتحانات نهایی لو رفته هست. بهلولی اضافه می کند: سوالات آزمون های هماهنگ در وزارتخانه آموزش و پرورش طرح می شوند و شب امتحان به مناطق ارسال می شود. این مناطق موظف هستند سوالات را در اختیار مسئولان تقسیم قرار دهند.

واکنش‌ها به لورفتن سوالات امتحانات نهایی

مسئولان تقسیم شب امتحان در قرنطینه هستند تا سوالات را تقسیم و صبح سریع به حوزه اجرایی بفرستند. او ادامه می دهد: من فکر می کنم زیاد این سوالات از طرف افرادی بیرون داده می شود که احتمالا در اتاق تقسیم هستند و آن شب به سوالات دسترسی دارند. بهلولی می افزاید: هنگامی که سوالات امتحان حدود یک ساعت قبل به دست مسئولان حوزه ها می رسد، آنها تا چند دقیقه قبل از امتحان حق ندارند پلمب سوالات را باز کنند.

این احتمال وجود دارد که شاید در این میان فردی از سوالات تصویر بگیرد و آن را منتشر کند. این کارشناس آموزش خاطرنشان می کند: لورفتن سوالات امتحانات هم اعتبار آموزش و معلمان را زیر پرسش می برد و هم روی انگیزه دانش آموزان تاثیر می گذارد. او توضیح می دهد: توصیه دیگر این است که ما به دنبال این هستیم که کنکور از بین بردن شود. هنگامی که که این اتفاق بیفتد، عملا تاثیر آزمون های امتحانات نهایی جهت ورود به دانشگاه زیاد می شود. حال اگر سوالات امتحانات به همین منوال لو بروند، اعتبار همه چیز زیر پرسش می رود.

آرمان

واژه های کلیدی: آموزش | امتحان | آموزشی | امتحانات | روز گذشته | برگزاری امتحانات | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog